kilpailut:2010:ll2504

Seura/alue koulu- ja tarkkuuskisat su 25.4.2010

Tervetuloa valjakkoajon seura/alue koulu- ja tarkkuuskisoihin su 25.4.2010

Luokka 1 Seurakilpailuluokka, helppo, koulukoe, Valjakkomerkin kouluohjelma, avoin poneille/hevosille.

10.00 1. 53 Minna Harakka - Ylva, UrHu
2. 71 Laura Kallioinen - Kitos, URAT
3. 62 Kaija Hyvönen/Maiju Karonen - Stella Elona, TRS
4. 75 Sanna Pietilä - Backa Cilla, Varsa
10.40 5. 61 Matti Lahtinen / Kristiina Peltonen - Shea's Quinlan SICY
6. 74 Leena Vähä-Erkkilä/Piia Kaunisto - S.W. Summer's Dream Prince, HusR
7. 73 Päivi Valtonen - Aarteen Viuhti URAT
8. 41 Karoliina Lund/ Aino Sillanpää -Pläsi CR

Luokka 2 Luokka 2 Aluekilpailuluokka, helppo, Kouluohjelma nr. 4 1999, avoin nuorille hevosille (2006-2004 synt)

11.30 1. 367 Rantanen Anzu - Hackebacken's Bimisi, UrHu
2. 369 Vähä-Erkkilä Lauri - Hessin Lilli, HusR
3. 485 Järvinen Talvikki de - Grapjas, K-HR
4. 488 Mansikkamäki Ritva - Hessin Jeviiri, TRS
5. 491 Valo Johanna - V.H. Al-Yazi, HusR
6. 358 Friis Anne - Friisin Paletti, UrHu


Luokka 3 Luokka 3 Aluekilpailuluokka, helppo, Kouluohjelma nr. 6 , avoin poneille/hevosille

13.00 1. 330 Saila Salonen - Reinilän Johannes
2. 334 Satu Valkas - Damon, BWKR
3. 366 Anna Vilkko - L.P. Namu, TuuR
4.
5. 472 Pekka Pusa/Maiju Karonen - Vinha-Liinu, TRS
13.50 6.363 Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Geist Tyler 6 F, UrHu
7. 446 Jarmo Murola - Deruus SS-92
8. 355 Saila Salonen - Källbackas Charity
9. 315 Soila Lehmusvaara - Hessi Iida &Nikolai UrHu
10.471 Kirsi Visakoivu/Elina Virtanen - Vahto, UrHu


Luokka 4 Luokka 4 Aluekilpailuluokka, vaativa, Kouluohjelma nro 7 vaativa(Ruots. 3A) avoin poneille /hevosille

14.45 1. 359 Jenny Eklund Aslak &Gonzo
2. 460 Leena Paija- Illuusia, UrHu
3. 485 Talvikki Järvinen - Linde Boy, K-HR
4. 414 Sari Vilenius - Kirkastus, UrHu

Luokka 5 Seurakilpailuluokka, helppo, tarkkuuskoe + 40 cm, avoin poneille/hevosille, kaksiosainen tarkkuuskoe (I-osa arv. virhepistekilpailu, II-osa arv. aikakilpailu, ks. 960§ )
n. 10.20
1. 53 Minna Harakka - Ylva, UrHu
2. 71 Laura Kallioinen - Kitos, URAT
3. 62 Kaija Hyvönen/Maiju Karonen - Stella Elona, TRS (125 cm)
4. 75 Sanna Pietilä - Backa Cilla, Varsa
5. 61 Matti Lahtinen / Kristiina Peltonen - Shea's Quinlan SICY (140 cm)
6. 74 Leena Vähä-Erkkilä/Piia Kaunisto - S.W. Summer's Dream Prince, HusR (140 cm)
7. 73 Päivi Valtonen - Aarteen Viuhti URAT
8. Kaija Heinijoki - Hessin Lordi TRS (125 cm)


Aluekilpailu/ tarkkuus Luokka 6 Luokka 6 Aluekilpailuluokka, helppo +30 cm, avoin nuorille hevosille (2006-2004 synt)

1. 367 Rantanen Anzu - Hackebacken's Bimisi UrHu (100 cm) 2. 489 Heinijoki Kaija -Hessin Lordi TRS (125 cm)
3. 369 Vähä-Erkkilä Lauri - Hessin Lilli, HusR (125 cm)
4. 485 Järvinen Talvikki de - Grapjas K-HR (125 cm)
5. 488 Mansikkamäki Ritva - Hessin Jeviiri TRS (125 cm)
6. 491 Valo Johanna - V.H. Al-Yazi HusR (125 cm)
7. 358 Friis Anne - Friisin Paletti UrHu (140 cm)

Luokka 7 Luokka 7 Aluekilpailuluokka, helppo +30 cm, avoin poneille/hevosille

11.30 1. 487 Karoliina Lund -Pläsi CR (125 cm)

2. 330 Salonen Saila -Reinilän Johannes
3. 334 Valkas Satu - Damon, BWKR
4. 366 Vilkko Anna - L.P. Namu, TuuR (106 cm)
5.
6. 472 Pusa Pekka - Vinha-Liinu, TRS (125 cm)
7. 363 Sinda Heidi - Geist Tyler 6 F, UrHu (125 cm)
8. 446 Jarmo Murola Deruus SS-92 (125 cm)
9. 355 Salonen Saila - Källbackas Charity
10.471 Visakoivu Kirsi - Vahto, UrHu (125 cm)


Luokka 8 Luokka 8 Aluekilpailuluokka, vaativa +20 cm , avoin poneille/hevosille
1. 359 Jenny Eklund Aslak &Gonzo
2. 460 Paija Leena - Illuusia, UrHu (125 cm)
3. 485 Järvinen Talvikki - Linde Boy, K-HR
4. 414 Vilenius Sari - Kirkastus, UrHu
5. 315 Soila Lehmusvaara -Hessi Iida &Nikolai UrHu (125 cm)

kilpailut/2010/ll2504.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)