Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


kilpailut:2010:toimarit0608

SH-kummajaiset 6.-8.8.2010

Kilpailujen johtaja Mari Tamminiemi
Kilpailusihteeri Heidi Sinda
Kanslia Sonja Kankaanpää
Tulospalvelu Kati Puhakka (pe+la), Ella Numminen (pe), Kirsi Visakoivu (la), Kirsi Rehn -Inkinen +Ritva Mansikkamäki (su)
Tiedottaja
Kuulutus Heidi Sinda, Jaana Lumme
Kuuluttajan avustaja
EA
Pr-emäntä
Palkinnot
Buffetti Mira Hiltunen, Mari Havukainen
Majoitus / talli Heidi Sinda
Majoitus / henkilöt, maneesivastaava Sonja Kankaanpää
MyymäläAnnikka Manninen\
Parkkeeraus
Pohjat / huolto
Tekniikka
Turvallisuuspäällikkö Marko Särmäharju

PERJANTAI 6.8.

Koulutuomariston pj Marita Törnroth
Koulutuomari Ewa Munsterhjelm
Koulutuomari Mari Lehtikunnas
Koulutuomari Karoliina Nieminen
Tulospalvelu Kati Puhakka &Ella Numminen
Kuulutus Heidi Sinda / Jaana Lumme

Luokka 1 12- RATA 1 Lähetit Tiina Vesaniemi& Iida Tamminiemi
Tuomari C:Ewa Munsterhjelm , siht.Heini Ruha
Tuomari H: , siht.Sanni Vuorinen

Luokka 2 13- RATA 2 Lähetit Piia Kaunisto & Laura Haapakoski
Tuomari C: Marita Törnroth, siht. Tuula Haapakoski
Tuomari H: Karoliina Nieminen , siht. Sini Ljunqvist

Luokka 3 17.15-19 RATA 1 Lähetit Tiina Vesaniemi& Ida Tamminiemi
Tuomari C:Ewa Munsterhjelm , siht.Heini Ruha
Tuomari H: Mari Lehtikunnas, siht.Sanni Vuorinen

Portinavaus rata 1 Kaisa Vuorinen
Portinavaus rata 2 Janika Lönnroth
Portinavaajien apulainen Maiju Karonen

Lähdönjärjestäjä Jaana Lumme/ Hanna Heiskanen Lannat/kivet Sanni Vuorinen, Anna Koivisto
Palkinnot Kaisa & Sanni Vuorinen

LAUANTAI 7.8.

Koulutuomariston pj Marita Törnroth
Koulutuomari Ewa Munsterhjelm
Koulutuomari Anna -Leena Laakso
Koulutuomari Heidi Sinda
Tulospalvelu Kati Puhakka &Ella Numminen
Kuulutus / Jaana Lumme

Luokka 4 9 -14 RATA 2 Lähetit Tiina Vesaniemi &Kaisa Vuorinen
Tuomari C: Marita Törnroth , siht. Sini Ljunqvist

Luokka 5 9-15.20 RATA 1 Lähetit Piia Kaunisto
Tuomari C: Anna -Leena Laakso, siht.Heini Ruha
Tuomari H: Heidi Sinda, siht.Sanni Vuorinen

Portinavaus rata 1 Maiju Karonen
Portinavaus rata 2 Janika Lönnroth

Kouluradan purku

Tarkkuus/maraton radan rakennus heti koululuokkien päättymisen jälkeen vanhalle kentälle

Valjakkonäytös (paali, rengas ja vesieste) n. klo 16.00

TALUTUSRATSASTUSTA+ VALJAKKOAJELUMAHDOLLISUUS 15.30-16.45
Niko+ Iida - Heidi & Piia
Coen D -Marko Särmäharju
Illuusia - Leena Paija

Hessi-tallilla myynnissä olevat ponit talutusratsastuksessa a 2 € / kierros
Geist Tyler (Norjan vuonohevonen) - Tiina Vesaniemi
Stella Elone (welsh mountian B -poni, valkoinen) - Laura Haapakoski
Miss Nelly (saksanratsuponi tamma) -Janika ?
Betty Boop (saksanratsuponi tamma)

Esteradan rakennus valjakkonäytöksen aikana

Esteluokat n. klo 17 alkaen

Estetuomariston pj Pekka Pusa
Steward Kaija Hyvönen
Käsisihteeri Ritva Mansikkamäki
Ajanotto Marika Louhelainen
Ajanotto Kati Puhakka
Ratamestari Tero Koponen
Liputus Sanni Vuorinen
Liputus Kaisa Vuorinen
Rata Tuula &Laura Haapakoski
Rata Mari Saari-Kivistö
Rata Sini Vaittinen
Verryttely Jaana Lumme
Verryttely Robin Lumme
Lähdönjärjestäjä Anna Koivisto
Kuulutus Heidi Sinda
Palkinnot

SUNNUNTAI 8.8.

Kuulutus Heidi Sinda /Jaana Lumme
Tulospalvelu Kirsi Rehn -Inkinen
Estetuomari Pekka Pusa
Käsisihteeri Ritva Mansikkamäki
Ajanotto Marika Louhelainen
Ajanotto Leena Rantamäki-Lahtinen
Ratamestari Tero koponen
Liputus Sanni Vuorinen
Liputus Kaisa Vuorinen
Rata Tuula &Laura Haapakoski
Rata Maiju Karonen
Rata Janika Lönnroth
Verryttely Jaana Lumme
Verryttely Robin Lumme
Lähdönjärjestäjä
Palkinnot

kilpailut/2010/toimarit0608.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)