Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


kilpailut:2011:l0110

VALJAKKOAJON ALUEMESTARUUSKISAT LA 1.10.2011
Koulukoe

Avoin Hämeen aluemestaruudesta kilpaileville poneille
Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2) (esinepalkinnot, Hämeen aluemestaruuden voittaneelle ponivaljakolle loimi ja kolmelle parhaalle hämäläiselle mitalit)

1 316 Friis Anne/Virtanen Kimmo -Friisin Paletti UrHu -44 vp
2 309 Korhonen Satu Pretty Bettiina VEKARA -50,50 vp
3 341 Ranta Margit/Kaunisto Piia - Hessi-Iida& Hessin Myrsky UrHu -58 vp


Luokka 1b

Avoin poneille
Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2) (esinepalkinnot)

1 366 Kalalahti Leena Vuohimäen Havu -52,50 vp
2 310 Hartikainen Jenna Sammalisen Wappu 1047 SH -53 vp

3 321 Valtonen Päivi Emelia - 59,50 vp
4 305 Ranta Margit Rivona -66 vp
5 303 Ranta Hanna Uljas UrHu -67,50 vp
6 363 Flittner Katja Amora V.D. Lage Stede 549 SH -68,50 vp

Luokka 2a

Avoin Hämeen aluemestaruudesta kilpaileville hevosille Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2 ) (esinepalkinnot, Hämeen aluemestaruuden voittaneelle hevosvaljakolle loimi ja kolmelle parhaalle hämäläiselle mitalit)
1 406 Sinda Heidi Pikku-Epeli -55 vp
2 467 Paija Leena Illuusia -56 vp

3 415 Pusa Pekka Vinha-Liinu- 61 vp
4 414 Visakoivu Kirsi Vahto -64,50 vp


Luokka 2b

Avoin hevosille Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2 ) (esinepalkinnot)

1 404 Huttunen Sirpa Veluto -53 vp
2 407 Sinda Heidi Hessin Muusa- 56,50 vp

3 466 Paju Maarit Hessin Jeviiri- 65,50 vp
4 468 Nyman Minne Hessin Myytti -69 vp

Maraton VALJAKKOAJON ALUEMESTARUUSKISAT LA 1.10.2011

Avoin Hämeen aluemestaruudesta kilpaileville poneille
Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2) (esinepalkinnot, Hämeen aluemestaruuden voittaneelle ponivaljakolle loimi ja kolmelle parhaalle hämäläiselle mitalit)

1 316 Friis Anne/Virtanen Kimmo -Friisin Paletti UrHu -50,04 vp
2 341 Ranta Margit/Kaunisto Piia - Hessi-Iida& Hessin Myrsky UrHu -87,81vp


Luokka 1b

Avoin poneille
Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2) (esinepalkinnot)
1 305 Ranta Margit Rivona -48,91 vp
2 310 Hartikainen Jenna Sammalisen Wappu 1047 SH -81,81 vp

3 321 Valtonen Päivi Emelia - 59,50 vp
4 303 Ranta Hanna Uljas UrHu -152,57 vp vp

Luokka 2a

Avoin Hämeen aluemestaruudesta kilpaileville hevosille Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2 ) (esinepalkinnot, Hämeen aluemestaruuden voittaneelle hevosvaljakolle loimi ja kolmelle parhaalle hämäläiselle mitalit)
1 406 Sinda Heidi Pikku-Epeli -41,84 vp
2 467 Paija Leena Illuusia -76,59 vp
3 414 Visakoivu Kirsi Vahto -164,26 vp


Luokka 2b

Avoin hevosille Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2 ) (esinepalkinnot)

1 407 Sinda Heidi Hessin Muusa- 45,75 vp
2 404 Huttunen Sirpa Veluto -55,30 vp

3 466 Paju Maarit Hessin Jeviiri- 65,50 vp
4 468 Nyman Minne Hessin Myytti -69 vp

Tarkkuus su 2.10.2011

Avoin Hämeen aluemestaruudesta kilpaileville poneille
Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2) (esinepalkinnot, Hämeen aluemestaruuden voittaneelle ponivaljakolle loimi ja kolmelle parhaalle hämäläiselle mitalit)

1 309 Korhonen Satu Pretty Bettiina VEKARA 0- 0 vp 1.41,06 s
2 316 Friis Anne/Virtanen Kimmo -Friisin Paletti UrHu 0 -0,53 vp 2.01,06 s
3 341 Ranta Margit/Kaunisto Piia - Hessi-Iida& Hessin Myrsky UrHu 3 vp


Luokka 1b

Avoin poneille
Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2) (esinepalkinnot)
1 321 Valtonen Päivi Emelia 0 - 0 vp 1.24,51 s
2 363 Flittner Katja Amora V.D. Lage Stede 0 - 0 vp 1.42,60

3 305 Ranta Margit Rivona 0 - 3vp 1.51,96 s
4 310 Hartikainen Jenna Sammalisen Wappu 1047 SH 0 vp - hyl.
5 303 Ranta Hanna Uljas UrHu 3.08 vp 3.34,16s

Luokka 2a

Avoin Hämeen aluemestaruudesta kilpaileville hevosille Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2 ) (esinepalkinnot, Hämeen aluemestaruuden voittaneelle hevosvaljakolle loimi ja kolmelle parhaalle hämäläiselle mitalit)
1 406 Sinda Heidi Pikku-Epeli 0-0 vp 1.32,47 s
2 467 Paija Leena Illuusia 0-0 vp 2.05,40 s

3 414 Visakoivu Kirsi Vahto 3 vp 3.24,28
4 415 Pusa Pekka Vinha-Liinu 8,66 3.33,32 s


Luokka 2b

Avoin hevosille Helppo, kouluohjelma 6 (15 + 15 + 2 ) (esinepalkinnot)

1 2 407 Sinda Heidi Hessin Muusa 3 vp 0 vp 1.45,21s
404 Huttunen Sirpa Veluto 3 vp 0 vp 1.47,45s

3 466 Paju Maarit Hessin Jeviiri 3 vp 7,12 2.14,24 s
4 468 Nyman Minne Hessin Myytti 6 vp 3.07,06 s

HÄMEEN ALUEMESTARUUS 2011

Hevoset
1. Heidi Sinda/Anna Koivisto -Pikku-Epeli UrHu
2. Leena Paija/Marjo Kulmanen&Samuli Kurki -Illuusia UrHu
3. Kirsi Visakoivu/Sirpa Lepistö -Vahto UrHu

Ponit
1. Anne Friis/Suvi Koskela& Kimmo Virtanen -Frisiin Paletti UrHu
2. Margit Ranta -Hessi-Iida& Hessin Myrsky UrHu

kilpailut/2011/l0110.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)