Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


kilpailut:2011:ll2702

VALJAKKOTARKKUSKILPAILU -alue SU 27.2. Klo 10 alk KEILAKUNKKU Cup 1

Lihavoidut valjakot kilpailevat ko sarjan Cup pisteistä, kaikki osallistuvat valjakot luokka voitoista

LÄHTÖLISTA v 24.2. klo 21
Luokka 1 Prix de Ideal Harness, samalla KEILAKUNKKU nuorille hevosille ja poneille + 35 cm

1. 407 Heidi Sinda/Tiina Vuori - Hessin Muusa -07, UrHu (140 cm)
2. 416 Ritva Mansikkamäki/ - Huima-Hemmo -06, TRS(140 cm)
3. 426 Aino Ruoho/Heta Teräntö - Hiiden Julianna -07, UrHu (125 cm)
4. 311 Minna Räf/Antti Räf - Friars first Love & Por Phoenix-05 UrHu (125 cm)
5. 421 Mervi Laaksamo/Iina-Maria Laaksamo - Waltznika -05, UrHu (125 cm)
6. 409 Heidi Sinda/Piia Kaunisto - Hessin Jeviiri -05, UrHu (125 cm)
7. Anne Friis /Miikka Honkonen -Friisin Paletti -06 , UrHu (125 cm)
8. 430 Jarmo Tauriainen/Jenny Thusberg - Dark Ulkje -06, HusR (125 cm)
9. 424 Saana Hakala/ Tiina Läksy - Loimihaan Aune -07, LoimURa (125 cm)
10. 318 Vivian Roine/ Aleksi Puntti - Junibackens Fia -07, Pahe ry (107 cm)
11. 324 Laura Kallioinen - Manuel Halerolls -07, Urat (110 cm)
12. 327 Elli Pitkäniemi - Emelia -04, Urat (110 cm)
13. 310 Jenna Hartikainen - Sammalisen Wappu -02, HubS (110 cm?)
14. Rosa Öblom/Satu Korhonen -Stella Elone -93 LOR
15. 406 Heidi Sinda/Eva Sandbäck-Pajunoja - Pikku-Epeli -06, UrHu (125 cm)
16. 401 Otto Vainio/ - Hessin Virne -05, HusR
17. 305 Margit Ranta/Merita Hagren - Rivona -99, UrHu (140 cm)
18. 425 Aino Ruoho/Amanda Uusi-Kämppä - Hessin Myytti -07, UrHu (140cm)



Luokka 2 Prix de Villen huolinta, samalla KEILAKUNKKU parivaljakoille + 30 cm

n. klo 11.15
1. 311 Minna Raf/ - Friars First Love & Por Phoenix (125 cm)
2. 401 Otto Vainio/ - Hessin Virne, HusR
3. 305 Margit Ranta/Merita Hagren - Rivona, UrHu(140 cm)
4. 425 Aino Ruoho/Amanda Uusi-Kämppä - Hessin Myytti, UrHu (140cm)
5. 321 Päivi Valtonen - Emelia, Urat (110 cm)
6. 412 Johanna Valo/Anni Kinnunen - V.H Al Yazi, HusR (125 cm)
7. 406 Heidi Sinda/Eva Sandbäck-Pajunoja - Pikku-Epeli, UrHu (125 cm)
8. 430 Jarmo Tauriainen/Jenny Thusberg - Dark Ulkje -06, HusR (125 cm)
9. Anne Friis /Antzu Rantanen -Friisin Paletti -06 , UrHu (125 cm)
10. 335 Iina-Maria Laaksamo(J)/Mervi Laaksamo - Hessin Myrsky&Hessi-Iida, UrHu (125 cm)
11. 331 Pinja Sorjonen(J)/Heidi Hyvärinen - Meadowland's Madcap&Ruskelan Peppi P, HusR (125 cm)
12. 303 Hanna Ranta(J)/Iiris Vaskela - Uljas, UrHu(105 cm)
13. 310 Jenna Hartikainen - Sammalisen Wappu, HubS (110 cm?)
14. 322 Päivi Valtonen - Kitos, Urat (110 cm)
15. 301 Lauri Vähä-Erkkilä(J) - Hessin Lilli, HusR (110 cm)
16. 413 Johanna Valo/Anni Kinnunen - YK Rashid E, HusR (125 cm)
17. 328 Margit Ranta/ - Kotimäen Fantacy&Nikolai, UrHu (140 cm)
18. 407 Heidi Sinda/Tiina Vuori - Hessin Muusa, UrHu (140 cm)



Luokka 3 Prix de Fleck, samalla KEILAKUNKKU juniorikuskeille + 30 cm

n. 12.15 1. 303 Hanna Ranta(J) - Uljas, UrHu (105 cm)
2. 322 Päivi Valtonen - Kitos, Urat (110 cm)
3. 329 Rosa Öblom(J) - Stella Elona, LOR (110 cm)
4. 334 Kaisa Jussila - Lucky Boy IV, Urat (110 cm)
5. 335 Iina-Maria Laaksamo(J)/ - Hessin Myrsky&Hessi-Iida, UrHu (125 cm)
6. 423 Marko Öblom/Karoliina Lund - Pläsi, LOR (125 cm)
7. 330 Pinja Sorjonen(J) - Ruskelan Peppi P, HusR (125 cm)
8. 301 Lauri Vähä-Erkkilä(J) - Hessin Lilli, HusR (110 cm)
9. 326 Ida Kallioinen(J) - Manuel Halerolls, Urat
(110 cm)
10. 307 Heidi Sinda/ Annemari Vaskela - Minimuusa, UrHu (140 cm)
11. 436 Merita Hagren/Sonia Nyman -Clown UrHu (140 cm)
12. 414 Kirsi Visakoivu/Tiiu Vorne - Vahto UrHu (125 cm)
13. 315 Anne Friis/Suvi Koskela -Korven Siluetti, UrHu (125 cm)
14. 415 Pekka Pusa/ Kaija Hyvonen- Vinha-Liinu TRS (125 cm)
15. 429 Jarmo Tauriainen /Jenny Thusberg -YK Dark Pierro HusR (125 cm)
16. 434 Leena Kalalahti/Suvi Haapala -Hippu-Liina LoimURa (125 cm)
17. 402 Otto Vainio/ - Minteli, HusR (125 cm)


Luokka 4 Prix de samalla KEILAKUNKKU seniorikuskeille +25 cm

n. 13.15
1. 307 Heidi Sinda/ Annemari Vaskela - Minimuusa, UrHu (140 cm)
2. 323 Laura Kallioinen - Lucky Boy IV, Urat (105 cm)
3. 414 Kirsi Visakoivu/Tiiu Vorne - Vahto, UrHu (125 cm)
4. 402 Otto Vainio/ - Minteli, HusR (125 cm)

5. 328 Margit Ranta/ - Kotimäen Fantacy&Nikolai, UrHu (125 cm)
6. 413 Johanna Valo/Anni Kinnunen - YK Rashid , HusR (125 cm)
7. 434 Leena Kalalahti/Suvi Haapala -Hippu-Liina LoimURa (125 cm)
8. 315 Anne Friis/Suvi Koskela -Korven Siluetti, UrHu (125 cm)
9. 429 Jarmo Tauriainen /Jenny Thusberg -YK Dark Pierro HusR (125 cm)
10. 421 Mervi Laaksamo/ - Waltznika, UrHu (125 cm)
11. 436 Merita Hagren/Sonia Nyman -Clown UrHu
12. 415 Pekka Pusa/Kaija Hyvönen -Vinha-Liinu TRS (125 cm)
13. 409 Heidi Sinda/Piia Kaunisto - Hessin Jeviiri, UrHu(125 cm)
14. 423 Marko Öblom/Karoliina Lund - Pläsi, LOR (125 cm)
15. 412 Johanna Valo/Anni Kinnunen - V.H Al Yazi, HusR (125 cm)



Kilpailua seuraa NUOREN HEVOSTEN HARJOITUS n. klo 14.30

Harjoitus 1 avoin 2008 ja nuoremmille hevosille/poneille taluttaja sallittu ( + 40 cm)
n. 14.30
1. Aino Ruoho/Amanda Uusi-Kämppä - Hessin Nyytti-08
2. Merita Haggren/ Heta Teräntö - Hessin Nitro-08
3. Heidi Sinda/-Piia Kaunisto -Hessin Nöpi-08
4. Aino Ruoho/ - Valtti-09
5. Merita Haggren/ -Waldemar Savikko-08


Harjoitus 2 ohjasajo avoin 2008 ja nuoremmille hevosille/poneille taluttaja sallittu ( + 40 cm)
1. Savelan Puistotäti-09 -Heidi Sinda /Lea Karjomaa -
2. Tahiti´s Vanilla Anemone (P08-1312) - Janita Korhonen
3. Musta Sumu-09

kilpailut/2011/ll2702.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)