kilpailut:2011:tul2703

VALJAKKOTARKKUSKILPAILU -alue SU 27.3. Klo 10 alk KEILAKUNKKU Cup 2


KEILAKUNKKU CUP 2 SU 27.3.2011

Luokka 1 Prix de Ideal Harness,KEILAKUNKKU nuorille hevosille ja poneille + 35 cm

1. 430 Tauriainen Jarmo/Jenny Thusberg - Dark Ulkje -06, HusR 0vp 1.50.54
2. 318 Roine Vivian/Aleksi Puntti - Junibackens Fia -07, Pahe ry 0vp 1.53.42
3. 406 Sinda Heidi/Kirsi Visakoivu - Pikku-Epeli -06, UrHu 0vp 1.58.46
4. 324 Kallioinen Laura - Manuel Halerolls -07, Urat 0vp 2.04.20
5. 337 Kallioinen Laura - Symphatil Jessamine -04, Urat 0vp 2.07.80
6. 409 Sinda Heidi/Uusi-Kämppä - Amanda Hessin Jeviiri -05, UrHu 3vp 1.44.93
7. 340 Valtonen Päivi - Zephyr Woods Russian Twister -01, Urat 3vp 1.56.34
8. 316 Friis Anne/Miikka Honkonen - Friisin Paletti -06, UrHu 3vp 2.11.94
9. 407 Sinda Heidi/Tiina Vuori - Hessin Muusa -07, UrHu 3vp 2.15.56
10.327 Pitkäniemi Elli - Emelia -04, Urat 3.45vp 2.16.90
11.421 Laaksamo Mervi/Deilina Bishop - Waltznika -05, UrHu 6vp 2.12.78
12.342 Liisa Leppänen/Tiia Lempinen - Lísa frá Eystri-Hól, SIHY 9vp 2.12.90
13.426 Ruoho Aino/ - Hiiden Julianna -07, UrHu 9.72vp 2.29.44
14.425 Ruoho Aino/ - Hessin Myytti -07, UrHu 10,49vp 2.30.98
15.412 Valo Johanna/Anni Kinnunen - V.H. Al-Yazi Be ox -04, HusR 12vp 2.14.33
16.416 Mansikkamäki Ritva/Vorne Tiiu - Huima Hemmo -06, TRS 21.49vp 2.46.98
17.329 Öblom Rosa/Deilina Bishop - Stella Elona -92, LoR 47.03vp 3.04.06
439 Söderholm Tove/Jarl Söderholm - Königs Kimble Ks -05, Korsholms Hylätty


Luokka 2 Prix de Villen huolinta, samalla KEILAKUNKKU parivaljakoille + 30 cm

1. 340 Valtonen Päivi - Zephyr Woods Russian Twister, Urat 0vp 1.54.88
2. 406 Sinda Heidi/Kirsi Visakoivu - Pikku-Epeli, UrHu 0vp 1.56.03
3. 407 Sinda Heidi/Tiina Vuori - Hessin Muusa, UrHu 0.46vp 2.16.91
4. 331 Sorjonen Pinja/Tiia Lempinen - Ruskelan Peppi P&Meadowland's Madcap, HusR 1.95vp 2.19.90
5. 425 Ruoho Aino/ - Hessin Myytti, UrHu 3vp 2.13.56
6. 412 Valo Johanna/Anni Kinnunen - V.H. Al-Yazi Be ox, HusR 6vp 2.09.40
7. 341 Ranta Margit/Sanni Vuorinen - Hessi-Iida&Hessin Myrsky, UrHu 6vp 2.10.80
8. 337 Kallioinen Laura - Symphatil Jessamine, Urat 8vp 2.12.59
9. 303 Ranta Hanna - Uljas, UrHu 12vp 2.14.35
10. 311 Räf Minna/Antti Räf - Friars First Love&Por Phoenix, UrHu 13.48vp 2.24.96
11. 336 Koskenranta-Aalto Ulla/Markku Aalto - Kaskenpään Andromeda&Symphatil Iceman, HusR 14.36vp 2.38.65
12. 328 Ranta Margit/Sanni Vuorinen - Kotimäen Fantacy&Nikolai, UrHu 15.89vp 2.41.78
426 Ruoho Aino/ - Hiiden Julianna, UrHu Hylätty


Luokka 3 Prix de Fleck, samalla KEILAKUNKKU juniorikuskeille + 30 cm

1. 402 Vainio Otto/Mari Virkkumaa-Halonen - Minteli, HusR 0vp 1.45.87
2. 321 Valtonen Päivi - Emelia, Urat 0vp 1.52.76
3. 301 Vähä-Erkkilä Lauri - Hessin Lilli, HusR 0vp 1.59.23
4. 307 Sinda Heidi/Anne-Mari Vaskela - Minimuusa, UrHu 0vp 2.00.00
5. 303 Ranta Hanna - Uljas, UrHu 2.94vp 2.21.88
6. 309 Korhonen Satu - Pretty Bettiina, VEKARA 3vp 1.58.98
7. 414 Visakoivu Kirsi/Tiiu Vorne - Vahto, UrHu 3vp 2.03.41
8. 413 Valo Johanna/Anni Kinnunen - Yk Rashid E, HusR 3vp 2.05.06
9. 423 Öblom Marko/Karoliina Lund - Pläsi, LoR 3vp 2.06.87
10. 415 Pusa Pekka/Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu, TRS 3vp 2.10.60
11. 338 Valmunen Johanna - Kitos, Urat 3vp 2.13.55
12. 326 Kallioinen Ida - Manuel Halerolls, Urat 7.04vp 2.24.07
13. 344 Sanni Vuorinen/Iiris Vaskela - Hessi-Iida&Hessin Myrsky UrHu 12vp 2.11.38
14. 436 Hagren Merita/Sonia Nyman - Clown, UrHu 15vp 2.12.92
15. 329 Öblom Rosa/Deilina Bishop - Stella Elona, LoR 21.16vp 2.34.31
16. 311 Räf Minna/Antti Räf - Friars First Love&Por Phoenix, UrHu 32.38vp 2.38.75
17. 339 Kallioinen Ida - Kitos, Urat 39.43vp 2.28.85
331 Sorjonen Pinja/Tiia Lempinen - Ruskelan Peppi P&Meadowland's Madcap, HusR Keskeytti


Luokka 4 Prix de samalla KEILAKUNKKU seniorikuskeille +25 cm

1. 428 Tauriainen Jarmo/Jenny Thusberg - Yk Dark Henk, HusR 0vp 1.43.23
2. 402 Vainio Otto/Mari Virkkumaa-Halonen - Minteli, HusR 0vp 1.49.20
3. 301 Vähä-Erkkilä Lauri - Hessin Lilli, HusR 0vp 1.58.68
4. 309 Korhonen Satu - Pretty Bettiina, VEKARA 0vp 2.00.55
5. 415 Pusa Pekka/Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu, TRS 0vp 2.03.23
6. 307 Sinda Heidi/Anne-Mari Vaskela - Minimuusa, UrHu 0vp 2.06.88
7. 414 Visakoivu Kirsi/Tiiu Vorne - Vahto, UrHu 3vp 2.01.78
8. 413 Valo Johanna/Anni Kinnunen - Yk Rashid, HusR 3vp 2.06.20
9. 409 Sinda Heidi/Uusi-Kämppä Amanda - Hessin Jeviiri, UrHu 6vp 1.49.86
10. 436 Hagren Merita/Sonia Nyman - Clown, UrHu 6vp 2.04.14
11. 319 Roine Vivian/Aleksi Puntti - Linnestofta Harmoni, Pahe ry 9vp 1.40.42
12. 328 Ranta Margit/Sanni Vuorinen - Kotimäen Fantacy&Nikolai, UrHu 13.61vp 2.19.22
13. 423 Öblom Marko/Lund Karoliina - Pläsi, LoR 15.51vp 2.23.01
14. 421 Laaksamo Mervi/Deilina Bishop - Waltznika, UrHu 15.88vp 2.23.75
15. 336 Koskenranta-Aalto Ulla/Markku Aalto - Kaskenpään Andromeda&Symphatil Iceman, HusR 17.13vp 2.26.26
16. 342 Liisa Leppänen/Tiia Lempinen - Lísa frá Eystri-Hól, SIHY 39.83 2.43.66

Harjoitus 1 avoin 2008 ja nuoremmille hevosille/poneille taluttaja sallittu (+40cm)

1. Waldemar Savikko-08 (i.Vahto ei.Ville-Vikkelä)Merita Hagren 0 vp 1.08,92 s
2. Hessin Nitro-08 ( i.Vahto ei.Poika-Siro) Merita Hagren 0 vp 1.13,35 s
3. Lavilan Minttu -08 (i.Murron Valo ei.Pellervo) Päivi Valtonen 0 vp 1.24,71s\\
4. Hiiden Linkman -08 (i.Linkker ei.Jekuri ) Amanda Uusi-Kämppä &Heta Teräntö 0 vp 1.40,62 s
5. Sanni Heidi Sinda & Kati Lahtinen 0 vp 1.41,62 s
6. Savelan Puistotäti-09 (i.Lerkkana ei.Vihi Totti) Heidi Sinda /Lea Karjomaa 0 vp 1.58,62 s
7. Musta Sumu-08 (i.Kuningas Ässä ei Pellervo) Aino Ruoho & Silja Markkola 0 vp 3.19,82 s
8. Hessin Nyytti -09 ( i.Vahto ei.Poika-Siro) Aino Ruoho 9 vp 1.13,96 s

Valtin Valina -09( i.Turkka K ei.Auraus) Aino Ruoho & Sini Juurakko
Hessin Odessa -09 (i.Musta Magia ei. Poika-Siro) Aino Ruoho

Harjoitus 2 ohjasajo avoin 2008 ja nuoremmille hevosille/poneille taluttaja sallittu ( + 40 cm)
1.Hessin Paronitar-10 Hetä Teräntö & Tiiu Vorne 0 vp 2.22,68
2. Hessin Patruuna-10 Amanda Uusi-Kämppä & Kirsi Visakoivu 0 vp 3,27,34 s

kilpailut/2011/tul2703.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)