kilpailut:2011:tulokset0807

KANSALLINEN VALJAKKOAJOKILPAILU 8.-10.7.2011


PERJANTAI 8.7.2011

Luokka 1 Alueluokka, Prix de JA Tauriainen Oy Helppo, avoin nuorille hevosille/poneille (2005-2007 syntyneet) (10+10+2), (esinepalkinnot), kouluohjelma nro 4

1. 407 Sinda Heid/Rantamäki-Lahtinen Leena -Hessin Muusa UrHu 56,67vp 64,6%
2. 348 Sinda Heidi/Tanskanen Annika - Gnist Varde UrHu 58,00vp 63,8%
3. 408 Sinda Heidi/Rantamäki-Lahtinen Leena - Hessin Myytti UrHu 62,33 vp 61,0%

4. 446 Järvinen Talvikki - Sarancha 62,67vp 60,8%
5. 302 Vähä-Erkkilä Leena /Vähä-Erkkilä Lauri - S.W. Summer's Dream Prince HusR 63,67vp 60,2%
6. 357 Koivisto Anna Hessin Myrsky UrHu 65,00vp 59,4%
7. 438 Leskinen Tuula Hennylän Nestori 68,33 vp 57,3%
8. 416 Mansikkamäki Ritva - Huima Hemmo TRS 71,33vp 55,4%


Luokka 2 Alueluokka, Prix de Helppo, avoin poneille, poniohjelma nro 2(10+10+2), (esinepalkinnot)

1. 325 Kallioinen Laura Kitos URat 58,5vp 63,4%
2. 301 Vähä-Erkkilä Lauri Hessin Lilli HusR 59vp 63,1%
3. 346 Heidi Hyvärinen - Ai. Ka. Hugo HusR 59,5vp 62,8%
4. 309 Korhonen Satu Pretty Bettiina 61,5vp 61,6%

5. 337 Kallioinen Laura Symphatil Jessamine 1123 SH URaT 62,5vp 60,9%
6. 306 Ranta Margit Hessi-Iida & Nikolai UrHu 64,50vp 59,7%
7. 336 Koskenranta-Aalto Ulla Kaskenpään Andromeda 953 SH & Sympatil Iceman HusR 65,5vp 59,1%
8. 311 Räf Minna Friars First Love &Phor Feenix UrHu 66,00vp 58,8%
9. 356 Turunen Tainamari Owe Desquadron 66,5vp 58,4%
10. 305 Ranta Margit Rivona UrHu 72,5vp 54,7%
10. 303 Ranta Hanna Uljas UrHu 72,5vp 54,7%
12. 352 Tuomela Pia Lempilän Riverdance 79,5vp 50,3%


Luokka 3 Alueluokka, Prix de Pro Hay Helppo, avoin hevosille, Kouluohj nro 6 (10+10+2), (esinepalkinnot)

1. 436 Hagren Merita Clown UrHu 54,67vp 65,8%
2. 404 Huttunen Sirpa Veluto MänRa 58,33vp 63,5%

3. 430 Tauriainen Jarmo Dark Ulkje HusR 60,67vp 62,1%
3. 455 Holmasto Tove-Maria Lavaletto & Cojac 60,67vp 62,1%
5. 415 Pusa Pekka Vinha-Liinu TRS 63,67vp 60,2%
6. 454 Raatikainen Taija Suvi-Hilppa SRS 70,67vp 55,8%


Luokka 4 Kansallinen, suomenhevosten mestaruus, Kouluohjelma nro 6 (15+15+2), (Hippoksen rahat)

1. 157 Vilenius Sari Kirkastus UrHu 49,33vp 69,2%
2. 106 Takkinen Raisa Hipon Rolle 50vp 68,8%
3. 181 Kalalahti Hannu Hessin Vihtori 50,67vp 68,3%
4. 102 Friis Anne Friisin Paletti UrHu 52vp 67,5%

5. 151 Rimpiläinen Leena Kissanainen KiuRat 52,23vp 67,3%
6. 103 Hakala Saana Pätkä-Jätkä LoimURa 54,33vp 66,0%
7. 174 Tauriainen Jarmo Yk Dark Pierro HusR 55,33vp 65,4%
8. 105 Holmasto Tove-Maria Lupsun-Pimu KnR 55,67vp 65,2%
9. 171 Sinda Heidi Pikku-Epeli UrHu 57,67vp 64%
10. 170 Sinda Heidi Hessin Jeviiri UrHu 59,33vp 62,9%
11. 179 Visakoivu Kirsi Vahto UrHu 63vp 60,6%
12. 181 Kalalahti Leena Werttiina 65vp 59,4%
13. 178 Järvelä Sanna Amatzoni SRS 68,33vp 57,3%
14. 177 Vainio Otto Minteli HusR 72,67vp 54,6%


Luokka 6 Kansallinen, Prix de Urjalan Osuuspankki Vaikea, poneille ja hevosille Kouluohjelma FEI N:o 9/10 (20+20+2), (100,90, 70)

1 180 Särmäharju Marko Coen D -49,28 vp 69,20%
2 153 Härkönen Annika Conversano Legeny -58,03 vp 63,7%
3 155 Järvinen Talvikki Uniek 59,83 vp 62,6%
4 201 Lehtiö Anna Ekens Concept -60,80 vp 62%
5 164 Holmasto Tove-Maria Cisco -64 vp 60%
6 167 Kalalahti Leena Izer LoimUra -67,41 vp 57,9 %

kilpailut/2011/tulokset0807.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)