kilpailut:2011:tulokset1007

KANSALLINEN VALJAKKOAJOKILPAILU 8.-10.7.2011


Luokka 1 Alueluokka, Prix de JA Tauriainen Oy Helppo, avoin nuorille hevosille/poneille (2005-2007 syntyneet) (10+10+2), (esinepalkinnot), kouluohjelma nro 4

1. 407 Sinda Heid/Rantamäki-Lahtinen Leena -Hessin Muusa UrHu -79,58 vp
2. 446 Järvinen Talvikki/Christianen Camilla - Sarancha 83,04 vp

3. 302 Vähä-Erkkilä Leena /Vähä-Erkkilä Lauri - S.W. Summer's Dream Prince HusR 83,84 vp
4. 348 Sinda Heidi/Tanskanen Annika - Gnist Varde UrHu -84,60 vp
5. 357 Koivisto Anna Hessin Myrsky UrHu -89,63 vp
6. 416 Mansikkamäki Ritva - Huima Hemmo TRS -105,81 vp
7. 438 Leskinen Tuula Hennylän Nestori -130,58 vp


Luokka 2 Alueluokka, Prix de Helppo, avoin poneille, poniohjelma nro 2(10+10+2), (esinepalkinnot)

1. 301 Vähä-Erkkilä Lauri Hessin Lilli HusR -97,59 vp
2. 325 Kallioinen Laura Kitos URat -104,06 vp
3. 309 Korhonen Satu Pretty Bettiina -110,94 vp
4. 356 Turunen Tainamari Owe Desquadron -112,41 vp

5. 306 Ranta Margit Hessi-Iida & Nikolai UrHu -116,63 vp
6. 311 Räf Minna Friars First Love &Phor Feenix UrHu -132,39 vp
7. 352 Tuomela Pia Lempilän Riverdance -132,84 vp
8. 336 Koskenranta-Aalto Ulla Kaskenpään Andromeda 953 SH & Sympatil Iceman HusR -135,20 vp
9. 346 Heidi Hyvärinen - Ai. Ka. Hugo HusR -142,47 vp

10. 337 Kallioinen Laura Symphatil Jessamine 1123 SH URaT
10. 305 Ranta Margit Rivona UrHu
10. 303 Ranta Hanna Uljas UrHu


Luokka 3 Alueluokka, Prix de Pro Hay Helppo, avoin hevosille, Kouluohj nro 6 (10+10+2), (esinepalkinnot)

1. 436 Hagren Merita Clown UrHu -91,69 vp
2. 430 Tauriainen Jarmo Dark Ulkje HusR -95,64 vp

3. 404 Huttunen Sirpa Veluto MänRa -99,98 vp
3. 455 Holmasto Tove-Maria Lavaletto & Cojac -122,96 vp
5. 415 Pusa Pekka Vinha-Liinu TRS -133,02 vp
6. 454 Raatikainen Taija Suvi-Hilppa SRS 7


Luokka 4 Kansallinen, suomenhevosten mestaruus, Kouluohjelma nro 6 (15+15+2), (Hippoksen rahat)

1. 181 Kalalahti Hannu Hessin Vihtori -100,65 vp
2. 102 Friis Anne Friisin Paletti UrHu -103,24 vp
3. 105 Holmasto Tove-Maria Lupsun-Pimu KnR -106,06 vp
4. 157 Vilenius Sari Kirkastus UrHu -107,34 vp

5. 174 Tauriainen Jarmo Yk Dark Pierro HusR -107,62 vp
6. 170 Sinda Heidi Hessin Jeviiri UrHu -108,35 vp
7. 103 Hakala Saana Pätkä-Jätkä LoimURa -110,01 vp
8. 171 Sinda Heidi Pikku-Epeli UrHu -113,93 vp
9. 151 Rimpiläinen Leena Kissanainen KiuRat -115,89 vp
10. 181 Kalalahti Leena Werttiina -116,69 vp
11. 106 Takkinen Raisa Hipon Rolle -123,09 vp
12. 179 Visakoivu Kirsi Vahto UrHu 131,01 vp
13. 178 Järvelä Sanna Amatzoni SRS -133,80 vp
14. Vainio Otto Minteli HusR


Luokka 6 Kansallinen, Prix de Urjalan Osuuspankki Vaikea, poneille ja hevosille Kouluohjelma FEI N:o 9/10 (20+20+2), (100,90, 70)

1 180 Särmäharju Marko Coen D -103,98 vp
2 155 Järvinen Talvikki Uniek -107,33 vp

3 164 Holmasto Tove-Maria Cisco -112,23 vp
4 167 Kalalahti Leena Izer LoimUra -123,42 vp
5 153 Härkönen Annika Conversano Legeny -125,42 vp
6 201 Lehtiö Anna Ekens Concept -145,76 vp

kilpailut/2011/tulokset1007.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)