kilpailut:2012:tulokset2909

VALJAKKOAJON ALUEMESTARUUSKISAT 29.-30.9.

MARATON tulokset VALJAKKOAJON ALUEIDEN MESTARUUDET 29.-30.9. \\Hessi-talli, Urjala

Luokka 1, Prix de Seuraluokka, avoin kaikille

1. Sanna Tirkkonen SG Harald HusR -28,67 vp
2. Hannu Kalalahti/Roosa Virtanen Gnomas LoimURa -34,93 vp
3. Anna Koivisto/Piia Kaunisto Hessin Nitro RCC - 36,96 vp

4. Eveliina Vaittinen Hessi Iida UrHu - 50,49 vp
5. 30 Tuuli Liski Nikolai UrHu - 68,15 vp
6. 46 Laura Haapakoski Hessin Myrsky UrHu - 88,12 vp
Viola Kantola Mix HeWi
Leena Kalalahti/Maarit Lähteenmäki Ohana Andromeda LoimURa
Emmi Lepola/Sanni Karonen Hessin Nöpi UrHu


Luokka 2 Helppo, valtakunnallinen aluetason PONImestaruus,

1 376 Kalalahti Leena Zorro Fjordlyst -37,43 s
2 303 Valtonen Päivi Manuel Halerolls- 42,95 vp

3 369 Kallioinen Laura Ariel II -44,14 vp
4 343 Valtonen Päivi Stonecastle's Wild Prince -45,00 vp
5 316 Friis Anne Friisin Paletti -64,01 vp
6 336 Koskenranta-Aalto Ulla Kaskenpään Andromeda 953 SH -71,42 vp

Luokka 3 Helppo, valtakunnallinen aluetason HEVOSmestaruus

1 407 Sinda Heidi/Andersin Patrik Hessin Muusa UrHu -32,67 vp
2 404 Huttunen Sirpa/Piirainen Katja Veluto MänRa -36,22 s

3 469 Sinda Heidi/ Huupponen Saija Bajarz UrHu -38,96 s
4 412 Valo Johanna/ V.H. Al-Yazi Be ox HusR - 55,74 s


TARKUUStulokset VALJAKKOAJON ALUEIDEN MESTARUUDET 29.-30.9. \\Hessi-talli, Urjala

Luokka 1, Prix de Seuraluokka, avoin kaikille, kouluohjelma nro 4 (1999) (15 + 15 ), esinepalkinnot, vaunuleveys + 40

1. Sanna Tirkkonen SG Harald HusR 0 vp 44,25 s
2. 2 Hannu Kalalahti/Roosa Virtanen Gnomas LoimURa 0 vp 45,28 s
3. 7 Viola Kantola Mix HeWi 0 vp 49,78 s

4. 6 Anna Koivisto/Piia Kaunisto Hessin Nitro RCC 0 vp 53,57 s
5. 1 Emmi Lepola/Sanni Karonen Hessin Nöpi UrHu 0 vp 55,16 s
6. 46 Laura Haapakoski Hessin Myrsky UrHu 0 vp 58,25 s
7. 30 Tuuli Liski Nikolai UrHu 0 vp 1.20,70 s
8. 20 Leena Kalalahti/Maarit Lähteenmäki Ohana Andromeda LoimURa 0 vp -hyl
9. 34 Eveliina Vaittinen Hessi Iida UrHu 3 vp 2.24,59 s
10. 3 Heidi Sinda Rotser UrHu 18,05 vp 3.06,10 s


Luokka 2 Helppo, valtakunnallinen aluetason PONImestaruus, avoin ponivaljakoille (sis. yksiköt ja parit) kouluohjelma nro 5 (15+15+2), (esinepalkinnot)

1 303 Valtonen Päivi Manuel Halerolls 0 vp 37,78 s
2 376 Kalalahti Leena Zorro Fjordlyst 0 vp 39,32 s

3 369 Kallioinen Laura Ariel II 3 vp 149,88 s
4 343 Valtonen Päivi Stonecastle's Wild Prince 3 vp 153,31 s
5 316 Friis Anne Friisin Paletti 3 vp 205,46 s
6 336 Koskenranta-Aalto Ulla Kaskenpään Andromeda 953 SH 18,27 vp 242,54 s

		\\

Luokka 3 Helppo, valtakunnallinen aluetason HEVOSmestaruus, avoin hevosvaljakoille (sis. yksiköt ja parit) koulupohjelma nro 5 (15+15+2) (esinepalkinnto)

1 404 Huttunen Sirpa/Piirainen Katja Veluto MänRa 0 46,57 vp
2 407 Sinda Heidi/Lahti Mari Hessin Muusa UrHu 3 vp 158,25 s

3 469 Sinda Heidi/Lahti Mari Bajarz UrHu 9 vp 205,25
4 412 Valo Johanna V.H. Al-Yazi Be ox HusR 12,14 vp 218,24 s


KOKONAIStulokset VALJAKKOAJON ALUEIDEN MESTARUUDET 29.-30.9. \\Hessi-talli, Urjala

Luokka 1, Prix de Seuraluokka, avoin kaikille, kouluohjelma nro 4 (1999) (15 + 15 ), esinepalkinnot, vaunuleveys + 40

1. Sanna Tirkkonen SG Harald HusR
2. 6 Anna Koivisto/Piia Kaunisto Hessin Nitro RCC
3. 2 Hannu Kalalahti/Roosa Virtanen Gnomas LoimURa
4. 34 Eveliina Vaittinen Hessi Iida UrHu

5. 46 Laura Haapakoski Hessin Myrsky UrHu
6. 30 Tuuli Liski Nikolai UrHu



Luokka 2 Helppo, valtakunnallinen aluetason PONImestaruus, avoin ponivaljakoille (sis. yksiköt ja parit)

1 376 Kalalahti Leena Zorro Fjordlyst -96,43 vp
2 303 Valtonen Päivi Manuel Halerolls 103,95 vp

3 343 Valtonen Päivi Stonecastle's Wild Prince - 108,50 vp
4 369 Kallioinen Laura Ariel II -115,64 vp
5 316 Friis Anne Friisin Paletti - 124,01 vp
6 336 Koskenranta-Aalto Ulla Kaskenpään Andromeda 953 SH - 162,92 vp

Luokka 3 Helppo, valtakunnallinen aluetason HEVOSmestaruus, avoin hevosvaljakoille (sis. yksiköt ja parit) )

1 404 Huttunen Sirpa/Piirainen Katja Veluto MänRa -94,22 vp
2 407 Sinda Heidi/Lahti Mari Hessin Muusa UrHu -95,66 vp

3 469 Sinda Heidi/Lahti Mari Bajarz UrHu -111,46 vp
4 412 Valo Johanna V.H. Al-Yazi Be ox HusR -145,02


Valtakunnallinen aluetason PONImestaruus 2012

1 Kalalahti Leena Zorro Fjordlyst
2 Valtonen Päivi Manuel Halerolls
3 Friis Anne Friisin Paletti

Valtakunnallinen aluetason HEVOSmestaruus 2012,
1 Huttunen Sirpa/Piirainen Katja Veluto MänRa
2 Sinda Heidi/Lahti Mari Hessin Muusa UrHu
3 Valo Johanna V.H. Al-Yazi Be ox HusR

kilpailut/2012/tulokset2909.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)