kilpailut:2013:tulokset1703

VALJAKKOTARKKUUS - kilpailuharjoitus SU 17.3. - KEILAKUNKKU Cup 2 - TULOKSET


Luokka 1 Prix de Ideal Harness, samalla KEILAKUNKKU nuorille hevosille ja poneille + 35 cm
1. Heidi Sinda - Hessin Muusa UrHu 0/2.22,49 - 0/45,50
2. Laura Rinne/Ida Kallioinen - Stonecastle's Wild Prince 0/2.23,94 - 0/45,57
3. Päivi Valtonen/Anu Lehtimäki - Pikku Otto 0/2.31,25 - 0/49,35
4. Laura Haapakoski -Hessin Myrsky -07 UrHu 0/2.35,71 - 0/56,50

5. Päivi Valtonen - Kotimäen Tigeress 3/2.28,62
6. Eveliina Vaittinen/Johanna Uotila - Hessi-Iida 3/2.32,94
7. Heidi Sinda /Lea Karjomaa -Savelan Puistotäti -09 UrHu 3/2.43,57
8. Anna Kalliosaari - Jinke van Toarp 6/2.24,88
9. Emmi Lepola/Sonia Nyman - Hessin Nöpi 6/2.31,19
10. Heidi Sinda/Mira Hiltunen - Hessin Odessa 6/2.57,82
11. Henri Rinne/Laura Rinne - Eolina 8,57 (aikavp 2,57)/3.05,14
12. Wilma Karhusaare/ Aino Tuomainen - Hessin Lilli JRS 9/2.49,10
Kirsi Seppälä - Nummen Yrjänä hyl


Luokka 2 Prix de Mountain Horse, samalla KEILAKUNKKU K-30, avoin aloitteleville aikuiskuskeille + 30 cm

1. Päivi Valtonen/Anu Lehtimäki - Pikku Otto 0/2.23,56 - 0/47,87
2. Päivi Valtonen/Laura Aalto - Aarteen Viuhti & Kotimäen Tigeress 0/2.33,51 - 0/51,99
3. Heidi Sinda/Pauliina Kontinen -Gnist Varde UrHu 3/2.35,94

4. Kirsi Seppälä - Nummen Yrjänä 6/2.41,26
5. Jenna Rissanen -Friisin Paletti UrHu 6/2.50,23
6. Marjo Tuomisto - Birchhill Islay Rhum 6/2.51,60
7. Eija Hietanen / Tiina Vesaniemi -Turo-Teilori 9/2.58,66
8. Henri Rinne/Laura Rinne - Eolina 15/2.50,90
Susan Suomi / Zyrlex SFHY hyl.

Luokka 3 Prix de Fleck, samalla KEILAKUNKKU juniori kuskeille + 30 cm

1. Laura Rinne - Niemenpellon Mimosa URaT 0/2.24,72 - 0/44,84
2. Heidi Sinda/Pauliina Kontinen -Gnist Varde UrHu 0/2.44,99 - 0/56,29
3. Laura Haapakoski -Hessin Myrsky -07 UrHu 0/2.38,78

4. Eveliina Vaittinen/Johanna Uotila - Hessi-Iida 3/2.33,84
5. Emmi Lepola/Sonia Nyman - Hessin Nitro 3/2.38,52
6. Susan Suomi / Zyrlex SFHY 3/2.48,44
7. Satu Valkas/ Jenita Henni - Damon BWKR 3/2.48,45
8. Wilma Karhusaari/ Aino Tuomainen - Hessin Lilli JRS 8,87 (5,87 aikavp)/3.02,74
9. Tuuli Liski -Nikolai UrHu 11,74(8,14 aikavp)/3.07,28
10. Kirsi Visakoivu / Eva Sandbäck - Pikku-Epeli UrHu 12/2.26,18
11. Miikka Honkonen - Friisin Paletti UrHu 19,37 (13,37aikavp)/3.17,73
12. Kaisa Kataja/Maarit Paju - Hessin Jeviiri UrHu 27,19(8,19 aikavp)/3.07,38
Matti Lahtinen - Shea's Quinlan hyl.


Luokka 4 Prix de Velj Wahlsten, samalla KEILAKUNKKU seniorikuskeille +25 cm
1. Laura Rinne - Niemenpellon Mimosa 0/2.19,02 - 0/46,16
2. Heidi Sinda/Annika Tanskanen - Hessin Muusa UrHu 0/2.30,20 - 6/46,66
3. Satu Valkas/ Jenita Henni -Damon BWKR 1,72 (aikavp)/2.47,43

4. Laura Rinne/Henri Rinne - Stonecastle's Wild Prince 3/2.13,50
5. Kirsi Visakoivu / Eva Sandbäck - Pikku-Epeli UrHu 3/2.33,77
6. Emmi Lepola - Hessin Nöpi 9/2.35,41
7. Pekka Pusa / Kaija Hyvönen -Vinha-Linu TRS 15/2.33,41
8. Matti Lahtinen/Kristriina Peltonen - Shea's Quinlan 22,67 (13,67 aikavp)/3.11,33
9. Eija Hietanen / Tiina Vesaniemi -Turo-Teilori 25,82 (19,82 aikavp)/3.23,64


Kilpailua seuraa NUOREN HEVOSTEN HARJOITUS n. klo 14

Harjoitus 1 avoin 2009 ja nuoremmille hevosille/poneille taluttaja sallittu ( + 40 cm)
Eija Hietanen -Lakupeikko synt 2010
Milla Tuominen -Hessin Patruuna synt 2010
Eija Hietanen / Tiina Vesaniemi - Hessin Pätmän synt 2010

Harjoitus 2 ohjasajo avoin 2009 ja nuoremmille hevosille/poneille taluttaja sallittu ( + 40 cm)
Eveliina Vaittinen -Hessin Simkent synt 2012

kilpailut/2013/tulokset1703.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)