leirit:2008:kokoontumisajot

Hessi-(ja muiden) varsojen Kokoontumisajot Hessi-Tallilla pe 18.-su 20.4.

Perinteiset kokoontumisajot Hessi-varsoille ja muille Hessi-Talliin liittyville ”varsoille” Urjalassa 18.-20.4.

Ohjelmassa

  • Perjantaina
  • Lauantaina
    • Tulikukka Kiviharjun koulutunnit (25€) klo 9-11| Ilmoittautuneet
    • Aki Hannulan estetunnit (25€) klo 16.30
  • Sunnuntaina
  • Kaikkina päivinä mahdollisuus
    • Heidi Sindan ajo/ohjasajotunnit (25€) Ilmoittautuneet
    • Sari Vileniuksen maastatyöskentely tunnit, Sari sairaslomalla
      Minna Lindström pitää la+ su (25€) Ilmoittautuneet
  • Ilmoittaudu tästä, tai tulosta itsellesi kaavake paperille tästä ja laita postiin!



Majoitukset
Tamminiemi Mari Vinha-Liinu
Tikka Minna Vinha-Liinu huone
Ruotsalainen Meiju Pläsi huone
Kuitunen Milla Pläsi huone
Forsten 2 henkilöä, pe-su yö Vahto huone
Forsten 2 henkilöä, pe-su yö Vahto huone
Palsu huone
Saija Huupponen la-su Palsu huone
Tiia Vehniä pe-su Palsu huone
Fanny Kortmann Jeviiritär huone
Janina Lehen Jeviiritär huone
Mea Vainio Chimkent huone
Soila Lehmusvaara Chimkent huone

Talli
Lukinmaa t. Millin Misu pe-la, peruutettu
Forsten 2 oria, pe-su yö
Huupponen r. Hansa i.Samuli la-su
t. Vekseliini pe-su
r. Hessin Virne pe-la

Käsittelytunnit /Sari Vilenius- Sari sairaslomalla, saamme itse Minna Lindströmin la+ su

Perjantai 18.4.

Irtohypytys klo 13.30 alk /Aki Hannula

*Jos aikataulusta edellä t. Roosan Sisko

  • Teijo tuo heppoja
  • Pauli + Sanna? ovilla
  • Fanny &Janina esteillä
  • Heidi etupysäyttäjä
  • Mea/Soila ? takapysäyttäjä
  • Mira kirjuri

13.30 WP-06 (tinker)
13.40 Daisy -06
13.50 Anna -04 (arabi)
14.00 Linda -06 i.Levi´s ei Robin Z
14.10 Musse -06 (arabi)
14.20 Hessin Lilli -06 (shettis)
14.30 Doucher Bay Boy (new forest)
14.40
14.50 Näkkäri -06 i.Viltterin Vile\\

15.00 t. Hessin Muusa -07 i.Pikku-Peto e. Jeviiritär ei.Jeviiri Leena Rantamäki-Lahtinen
15.10 o. Hessin Maestro -07 i.Vahto e. Hessin Pedotar ei.Pikku-Peto
15.20 r. Jaimi-05 i.Jaime
15.30 o. Hessin Myytti -07 i.Taival e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro
15.40 o. Krouvin Helka -06 i.Kihin Källi ei.Jeviiri Anna Bergström
15.50 t. Hessin Lotta -06 i.Vahto e. Palsu ei.Suikku

16.00 t. Hessin Lordi -06 i.Kihin Källi e. Vinha-Liinu ei Vinha-Muisto
16.10 t. Rohkelikon Elli -06 i.Pellervo ei.Ponseri
16.20 r. Vilin Poika
16.30 t. Linjalan Esikko -04 i.Karl Hemming e. ei.Tähti-Ajatus Mari Havukainen
16.40 t. Vuohimäen Hilla -01 i.Tussari e.Lapin Viri ei.Virhakka
16.50
17.00 t. Usvasuon Tequila -06 i.Pilven Poika e.Vekseliina ei. Vekseli Katja Kultaranta
17.15 Elonheimo i.Lorentso
17.30 t. Musketti -04 i.Tussari
17.45 r. Hessin Virne -05 i.Vahto e. Vinha-Liinu ei Vinha-Muisto
17.55 t. Vantasiina -04 i.Vahto
18.05 Humu-Petteri Hatakka Minna
18.15 r. Muskan Onni -05 i.Hermeli
18.30 o. Sumun Lordi -06, i.Linkker e. Surillon Sumu ei. Surillo
18.45 o. Musta Magia -04 i.Samuli ei.V.L.Titan
19.00 o. Haaveen Hämy-06 i. Varjo Luonnos e. Hiturin Haave ei. S.O Humukka
19.15

Sleipnir -05 /Nora Ljungberg ?

Tulikukka Kiviharjun koulutunnit 18 -20 vai 19-21

18-19
Kesti Minna -o. Mäntymäen Patu -01 (i.V.P.Jehu, ei.Vokker)
Kultaranta Katja -t. Vekseliini (i.Vekseli)
Martta Elonheimo -t.Helin Tuisku (i.Nysteri)

19-20
Sinda Heidi - t. Linjalan Esikko -04 (i.Karl Hemming ei.Tähti-Ajatus)
Leena Paija -Illuusia -01
Mäkinen Sanna - t.Usvan Ronja -99 (i.Assin Komu ei.Hitti)
20-21
Heidi Sinda -Vipero -02
Lehtinen Janika -t. Jeviiritär -89 (i.Jeviiri, ei.Kuvan Lohko)
Reunanen Pirjo - t. Hessin Vahdotar -97 (i.Vahto ei.Jeviiri)

Lauantai 19.4.

Varsakurssilaiset

08.30 - 9.45 aamiainen ja teoriaa
10.00 - 13.00 varsat aiheryhmittäin (sovitaan pe, esittäytymisen jälkeen)

13.30 - 14.15 lounas
14.30 - 17.30 varsat aiheryhmittäin

18.30 → saunaan ja syömään

Koulutunnit Tulikukka Kiviharju klo 9-12

9-10
Tamminiemi Aleksi -Rebel -00
Sinda Heidi -o. Musta Magia -04 (i.Samuli ei. V.L.Titan)
Tikka Minna - r. Kihin Niilo -92 (i.Kihin Muisto e. Sulpero ei Suikku)
10-11
Kultaranta Katja - t. Vekseliini (i.Vekseli)
Huupponen Saija -Hansa (i.Samuli) Elonheimo Martta - t. Helin Tuisku (i.Nysteri)
11-12
Moukola Melina - t.Vuohimäen Hilla -01 (i.Tussari e. Lapin Viri]
Paija Leena -Pikku-Juni
Katri Forsten -Palsu
12-13 Sanna Mäkinen -Usvan Ronja
Kirsi Roine -Vilin Poika
Heidi Sinda -Vipero

Mari Havukainen -Linjalan Esikko -04

Ajotunnit /Heidi Sinda

8.00 Otto Vainio-Hessin Virne

16.30 Kultaranta Katja -Usvansuon Tequila -06 (i. Pilven Poika)
17.00 Tikka Minna - r. Kihin Niilo -92 (iltap)
17.30 Huupponen Saija -Hansa

Satulan sovitusta /Jaana Lumme klo ?

  • Roosan Sisko -96
  • Nyytin Lauha -96
  • Jeviiri -05

Sunnuntai 20.4.

Varsakurssi

08.30 - 9.15 aamiainen
09.30 - 13.15 varsat aiheryhmittäin (mm. näyttelykäyttäytyminen)
13.30 → lounas ja lopputunnelmat

Käsittelytunnit 14.30

o. Sumun Lordi-06, i.Linkker e. Surillon Sumu ei. Surillo
o. Haaveen Hämy-06 i. Varjo Luonnos e. Hiturin Haave ei. S.O Humukka

15 Ratsastus

Am/Heidi -Mini-Muusa-04
Reetta/Heidi -R.R.Taju-04
Mari H-Esikko -04

Ajotunnit/Heidi Sinda

9.00 Huupponen Saija -Hansa
9.30 Tikka Minna - r. Kihin Niilo -92
10.00 Forsten Katri-Vinha-Liinu

maratonharjoitus

16.00 Murola Jarmo -Sweet Maraton
16.00 Järvinen Talvikki-Linde Boy
17.00 Kortmann Fanny-Pläsi
17.00 Lehen Janina -Vahto

leirit/2008/kokoontumisajot.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)