Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisio | |||
leirit:2008:kokoontumisajot [16/04/08 19:47:43] – heidi | leirit:2008:kokoontumisajot [06/05/14 15:32:22] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== Hessi-(ja muiden) varsojen Kokoontumisajot Hessi-Tallilla pe 18.-su 20.4. ====== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Perinteiset kokoontumisajot Hessi-varsoille ja muille Hessi-Talliin liittyville " | ||
+ | |||
+ | **Ohjelmassa** | ||
+ | * Perjantaina | ||
+ | * Tulikukka Kiviharjun koulutunnit (25€) klo 18-20/21| [[leirit: | ||
+ | * Irtohypytys (10€) [[leirit: | ||
+ | * Lauantaina | ||
+ | * Tulikukka Kiviharjun koulutunnit (25€) klo 9-11| [[leirit: | ||
+ | * < | ||
+ | * Sunnuntaina | ||
+ | * < | ||
+ | * Kaikkina päivinä mahdollisuus | ||
+ | * Heidi Sindan ajo/ | ||
+ | * Sari Vileniuksen maastatyöskentely tunnit, Sari sairaslomalla\\ **Minna Lindström pitää la+ su** (25€) | ||
+ | * < | ||
+ | \\ \\ | ||
+ | **Majoitukset**\\ | ||
+ | Tamminiemi Mari Vinha-Liinu\\ | ||
+ | Tikka Minna Vinha-Liinu huone\\ | ||
+ | Ruotsalainen Meiju Pläsi huone\\ | ||
+ | Kuitunen Milla Pläsi huone\\ | ||
+ | Forsten 2 henkilöä, pe-su yö Vahto huone\\ | ||
+ | Forsten 2 henkilöä, pe-su yö Vahto huone\\ | ||
+ | Palsu huone\\ | ||
+ | Saija Huupponen la-su Palsu huone\\ | ||
+ | Tiia Vehniä pe-su Palsu huone\\ | ||
+ | Fanny Kortmann Jeviiritär huone\\ | ||
+ | Janina Lehen Jeviiritär huone\\ | ||
+ | Mea Vainio Chimkent huone\\ | ||
+ | Soila Lehmusvaara Chimkent huone\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **Talli**\\ | ||
+ | Lukinmaa t. Millin Misu pe-la, peruutettu\\ | ||
+ | Forsten 2 oria, pe-su yö\\ | ||
+ | Huupponen r. Hansa i.Samuli la-su\\ | ||
+ | t. Vekseliini pe-su \\ | ||
+ | r. Hessin Virne pe-la\\ | ||
+ | |||
+ | **Käsittelytunnit /Sari Vilenius- Sari sairaslomalla, | ||
+ | |||
+ | ===== Perjantai 18.4. ===== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ==== Irtohypytys klo 13.30 alk /Aki Hannula ==== | ||
+ | |||
+ | *Jos aikataulusta edellä t. Roosan Sisko | ||
+ | * Teijo tuo heppoja | ||
+ | * Pauli + Sanna? ovilla | ||
+ | * Fanny &Janina esteillä | ||
+ | * Heidi etupysäyttäjä | ||
+ | * Mea/Soila ? | ||
+ | * Mira kirjuri | ||
+ | 13.30 WP-06 (tinker)\\ | ||
+ | 13.40 Daisy -06\\ | ||
+ | 13.50 Anna -04 (arabi)\\ | ||
+ | 14.00 Linda -06 i.Levi´s ei Robin Z\\ | ||
+ | 14.10 Musse -06 (arabi)\\ | ||
+ | 14.20 Hessin Lilli -06 (shettis)\\ | ||
+ | 14.30 | ||
+ | 14.40\\ | ||
+ | 14.50 | ||
+ | |||
+ | 15.00 t. Hessin Muusa -07 i.Pikku-Peto e. Jeviiritär ei.Jeviiri Leena Rantamäki-Lahtinen\\ | ||
+ | 15.10 o. Hessin Maestro -07 i.Vahto e. Hessin Pedotar ei.Pikku-Peto\\ | ||
+ | 15.20 r. Jaimi-05 i.Jaime\\ | ||
+ | 15.30 o. Hessin Myytti -07 i.Taival e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro\\ | ||
+ | 15.40 o. Krouvin Helka -06 i.Kihin Källi ei.Jeviiri Anna Bergström \\ | ||
+ | 15.50 t. Hessin Lotta -06 i.Vahto e. Palsu ei.Suikku\\ | ||
+ | |||
+ | 16.00 t. Hessin Lordi -06 i.Kihin Källi e. Vinha-Liinu ei Vinha-Muisto\\ | ||
+ | 16.10 t. Rohkelikon Elli -06 i.Pellervo ei.Ponseri\\ | ||
+ | 16.20 r. Vilin Poika\\ | ||
+ | 16.30 t. Linjalan Esikko -04 i.Karl Hemming e. ei.Tähti-Ajatus Mari Havukainen\\ | ||
+ | 16.40 t. Vuohimäen Hilla -01 i.Tussari e.Lapin Viri ei.Virhakka\\ | ||
+ | 16.50\\ | ||
+ | 17.00 t. Usvasuon Tequila -06 i.Pilven Poika e.Vekseliina ei. Vekseli Katja Kultaranta\\ | ||
+ | 17.15 Elonheimo i.Lorentso\\ | ||
+ | 17.30 t. Musketti -04 i.Tussari\\ | ||
+ | 17.45 r. Hessin Virne -05 i.Vahto e. Vinha-Liinu ei Vinha-Muisto\\ | ||
+ | 17.55 t. Vantasiina -04 i.Vahto\\ | ||
+ | 18.05 Humu-Petteri Hatakka Minna\\ | ||
+ | 18.15 r. Muskan Onni -05 i.Hermeli\\ | ||
+ | 18.30 o. Sumun Lordi -06, i.Linkker e. Surillon Sumu ei. Surillo\\ | ||
+ | 18.45 o. Musta Magia -04 i.Samuli ei.V.L.Titan \\ | ||
+ | 19.00 o. Haaveen Hämy-06 i. Varjo Luonnos e. Hiturin Haave ei. S.O Humukka\\ | ||
+ | 19.15\\ | ||
+ | |||
+ | Sleipnir -05 /Nora Ljungberg ?\\ | ||
+ | |||
+ | ==== Tulikukka Kiviharjun koulutunnit 18 -20 vai 19-21 ==== | ||
+ | **18-19**\\ | ||
+ | Kesti Minna -o. Mäntymäen Patu -01 (i.V.P.Jehu, | ||
+ | Kultaranta Katja -t. Vekseliini (i.Vekseli) \\ | ||
+ | Martta Elonheimo -t.Helin Tuisku (i.Nysteri) | ||
+ | |||
+ | **19-20**\\ | ||
+ | Sinda Heidi - t. Linjalan Esikko -04 (i.Karl Hemming ei.Tähti-Ajatus)\\ | ||
+ | Leena Paija -Illuusia -01\\ | ||
+ | Mäkinen Sanna - t.Usvan Ronja -99 (i.Assin Komu ei.Hitti)\\ | ||
+ | **20-21**\\ | ||
+ | Heidi Sinda -Vipero -02\\ | ||
+ | Lehtinen Janika -t. Jeviiritär -89 (i.Jeviiri, ei.Kuvan Lohko)\\ | ||
+ | Reunanen Pirjo - t. Hessin Vahdotar -97 (i.Vahto ei.Jeviiri)\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== Lauantai 19.4. ===== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ==== Varsakurssilaiset ==== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | 08.30 - 9.45 aamiainen ja teoriaa\\ | ||
+ | 10.00 - 13.00 varsat aiheryhmittäin (sovitaan pe, esittäytymisen jälkeen)\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 13.30 - 14.15 lounas\\ | ||
+ | 14.30 - 17.30 varsat aiheryhmittäin\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 18.30 -> saunaan ja syömään\\ | ||
+ | |||
+ | ==== Koulutunnit Tulikukka Kiviharju | ||
+ | |||
+ | **9-10**\\ | ||
+ | Tamminiemi Aleksi -Rebel -00\\ | ||
+ | Sinda Heidi -o. Musta Magia -04 (i.Samuli ei. V.L.Titan)\\ | ||
+ | Tikka Minna - r. Kihin Niilo -92 (i.Kihin Muisto e. Sulpero ei Suikku)\\ | ||
+ | **10-11**\\ | ||
+ | Kultaranta Katja - t. Vekseliini (i.Vekseli)\\ | ||
+ | Huupponen Saija -Hansa (i.Samuli) | ||
+ | Elonheimo Martta - t. Helin Tuisku (i.Nysteri)\\ | ||
+ | **11-12**\\ | ||
+ | Moukola Melina - t.Vuohimäen Hilla -01 (i.Tussari e. Lapin Viri]\\ | ||
+ | Paija Leena -Pikku-Juni\\ | ||
+ | Katri Forsten -Palsu\\ | ||
+ | **12-13** | ||
+ | Sanna Mäkinen -Usvan Ronja\\ | ||
+ | Kirsi Roine -Vilin Poika\\ | ||
+ | Heidi Sinda -Vipero\\ | ||
+ | |||
+ | Mari Havukainen -Linjalan Esikko -04\\ | ||
+ | |||
+ | ==== Ajotunnit /Heidi Sinda ==== | ||
+ | 8.00 Otto Vainio-Hessin Virne\\ | ||
+ | |||
+ | 16.30 Kultaranta Katja -Usvansuon Tequila -06 (i. Pilven Poika)\\ | ||
+ | 17.00 Tikka Minna - r. Kihin Niilo -92 (iltap)\\ | ||
+ | 17.30 Huupponen Saija -Hansa\\ | ||
+ | |||
+ | ==== Satulan sovitusta /Jaana Lumme klo ? ==== | ||
+ | |||
+ | * Roosan Sisko -96 | ||
+ | * Nyytin Lauha -96 | ||
+ | * Jeviiri -05 | ||
+ | * | ||
+ | |||
+ | ===== Sunnuntai 20.4. ===== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ==== Varsakurssi ==== | ||
+ | |||
+ | 08.30 - 9.15 aamiainen\\ | ||
+ | 09.30 - 13.15 varsat aiheryhmittäin (mm. näyttelykäyttäytyminen)\\ | ||
+ | 13.30 -> lounas ja lopputunnelmat\\ | ||
+ | |||
+ | ==== Käsittelytunnit 14.30 ==== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | o. Sumun Lordi-06, i.Linkker e. Surillon Sumu ei. Surillo\\ | ||
+ | o. Haaveen Hämy-06 i. Varjo Luonnos e. Hiturin Haave ei. S.O Humukka\\ | ||
+ | |||
+ | 15 Ratsastus | ||
+ | |||
+ | Am/Heidi -Mini-Muusa-04\\ | ||
+ | Reetta/ | ||
+ | Mari H-Esikko -04 | ||
+ | |||
+ | ==== Ajotunnit/ | ||
+ | |||
+ | 9.00 Huupponen Saija -Hansa\\ | ||
+ | 9.30 Tikka Minna - r. Kihin Niilo -92\\ | ||
+ | 10.00 Forsten Katri-Vinha-Liinu\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ==== maratonharjoitus ==== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | 16.00 Murola Jarmo -Sweet Maraton\\ | ||
+ | 16.00 Järvinen Talvikki-Linde Boy\\ | ||
+ | 17.00 Kortmann Fanny-Pläsi\\ | ||
+ | 17.00 Lehen Janina -Vahto\\ | ||