2009:valjakkoaluevalmennukset2504

Valjakkoajon aluevalmennus 24.-25.4.2009

Majoitukset

Hessi-talli, Urjala

Heidi

Pe 24.4.
10.30-11
11-11.30
11.30-12
13.30-14 Otto -Peppi
14-14.30 Anne -Silu
14.30-15 Jarmo -Derus
15-15.30 Anna -Ai.Ka Hermann
15.30-16 Otto-Virne
16-16.30 Sanna -Ella

Ben
17-17.30 Heidi - Matti & Teppo
17.30-18 Soila - ponit
18-18.30 Leena - Sami
18.30-19 Heidi -Nelson III
19-19.30 Leena -Illuusia
19.30-20 Sari - Kirkastus
20-20.30 Talvikki - Linde Boy
20.30-21 Jenny -Gonzo
21-21.30 Marko -Coen

La 25.4.

Ben
8-8.30 Heidi - Matti&Teppo
8.30-9 Soila - ponit
9-9.30 Marko -Coen
9.30-10 Heidi -Nelson III
10-10.30 Leena -Illuusia
10.30-11 Leena - Sami
11-11.30 Talvikki - Linde Boy
11.30-12 Jenny -Gonzo\
12-12.30 Sari - Kirkastus

Heidi

12.30-13.00
13.00-13.30 Otto-Virne
13.30-14.00 Minna -Love 14-14.30 Anne -Silu
14.30-15 Otto-Peppi
15-15.30 Jarmo -Derus
15.30-16 Anna -Ai.Ka Hermann

16.30 -19 Nuorten hevosten harjoitus

Käytettävä pöytäkirja

ALUSTAVA AIKATAULU

Harjoitus 1 Ohjasajotarkkuusharjoitus (keilojen väli 1,5 m) , tyyliluokka, avoin 2006 ja myöhemmin syntyneille
(kypärä, hansikas ja piiskapakko, muuten asustus vapaa, mutta siisti)
16.50 1. Patrik Andersin -Siiri-07 33p - 6p 27p
16.55 2. Emmi Lepola -Musse -06 37p - 2p 35p
17.00 3. Otto Vainio - Hessin Myytti -07 31p - 7p 24p
17.05 4. Marko Särmäharju -Salmiakki-Poika-06? 31p - 7p 24p
17.15 5. Leena Rantamäki-Lahtinen - Hessin Muusa-07 29p - 10p 19p
17.20 6. Soila Lehmusvaara -Hessin Myrsky-07 39p - 2p 37p
17.25 7. Katja Aalto -Walnut Dream -06 30p - 4p 26p
17.30 8. Ritva Mansikkamäki - Huima Hemmo -06 36p - 3p 33p
17.35 9. Juulia Mäkelä -Hessin Maestro-07 41p -4p 37p
17.40 10.Anzu Rantanen - Hackebackent Bimisi 37p - 2p 35p
17.45 11.Otto Vainio -Lashinda-07 37p - 5p 32p
17.50 12.Marko Särmäharju - Da Vinski -06 41p - 5p 36p
17.57 13.Patrik Andersin -Sicco Sil -06 40p - 3p 37p

Harjoitus 2 Kouluohjelma valjakkomerkki, avoin 2006 ja myöhemmin syntyneille
16.30 1. Leena Vähä-Erkkilä -Hessin Lilli -06 99 p -61 vp

18.00 2. Heidi Sinda -Hessin Lordi -06 97 p -63 vp
18.07 3. Emmi Lepola - Lusty Flax -06 93 p -67 vp
18.14 4. Anne Friis -Friisin Paletti 96 p -64 vp
18.21 5. Leena Vähä-Erkkilä - Sami -06 110 p -50 vp

Tuomari :Mari Tamminiemi
Sihteeri :

Harjoitus 3 Tarkkuusajorata (+40 cm), avoin 2006 ja myöhemmin syntyneille
16.40 1. Leena Vähä-Erkkilä -Hessin Lilli -06 3 vp 2.08,19
16.45 2. Anzu Rantanen - Hackebackent Bimisi 0 0 vp 1.17,95

18.10 3. Heidi Sinda -Hessin Lordi -06 0 0 vp 1.03,27
18.17 4. Emmi Lepola - Naksu -06 9 vp 1.52,41
18.24 5. Anne Friis -Friisin Paletti 3 vp 1.35,55
18.31 6. Leena Vähä-Erkkilä - Sami -06 3 vp 2.01,95
Tuomari: Lauri Lehtiö
Sihteeri:
Aika:

Videointi :Miki Särmäharju

*Osallistumismaksu 5 € joka sisältää suorituksen videoinniin

2009/valjakkoaluevalmennukset2504.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:20 (ulkoinen muokkaus)