kilpailut:2010:ll0310

su 17.10.2010 alk. klo 10.00

Luokka 1 Seuraluokka, Helppo (+ 40 cm)(5€+5€) (esinepalkinnot)
1. 94 Heidi Sinda/Mervi Laaksamo UrHu - Walznika (140 cm) 10.00
2. 89 Johanna Valmunen, URAT - Ariel (105 cm)
3. 95 Eveliina Tiukka -
4. 84 Hanna Ranta, TKR - Uljas
5. 93 Heidi Sinda /Merita Hagren - Rivona UrHu (140 cm)
5. 85 Mia Ventoniemi - Oscar miris (115 cm)
5. 86 Anniina Kinnala, URAT - Kitos (110 cm)
6. 87 Kaisa Jussila, URAT - Lucky Boy IV
7. 91 Margit Ranta/ , TKR - Hessin Iida&Nikolai (125 cm)
8. 92 Heidi Sinda/MajLen Tiukka UrHu- C`s Hamlet (140 cm)
9. 96 Tomas Tiukka -

Luokka 3 Seuraluokka, Helppo (+35 cm) (5€+5€) (esinepalkinnot)n. 10.45
1. 92 Heidi Sinda/MajLen Tiukka UrHu - C`s Hamlet (140 cm)
2. 71 Laura Kallioinen, URAT - Kitos (110 cm)
3. 91 Margit Ranta/ ,TKR - Hessin Iida&Nikolai (125 cm)
4. 93 Heidi Sinda /Merita Hagren - Rivona UrHu (140 cm)
5. 84 Hanna Ranta, TKR - Uljas
6. 90 Laura Kallioinen, URAT - Ariel (105 cm)
7. 94 Heidi Sinda/Mervi Laaksamo UrHu - Walznika (140 cm)

Luokka 2 Alueluokka, Vaativa (+30 cm) (5€+5€+2€) (esinepalkinnot)n. 11.20
1 485 Järvinen Talvikki/Camilla Christiansen K-HR - de Grapjas (125 cm)
2 503 Tauriainen Jarmo/ , HusR - Dark Ulkje (125 cm)
3 464 Sinda Heidi/ , UrHu - Hessin Jeviiri (125 cm)
4 493 Kalalahti Hannu/ , LoimURa - Werttiina
5 358 Friis Anne/Rantanen Antzu UrHu - Friisin Paletti (140 cm)
6 371 Sorjonen Pinja, HusR - Ruskelan Peppi P 893 SH
7 372 Kallioinen Laura, URAT - Lucky Boy IV (105 cm)
8 369 Vähä-Erkkilä Lauri, HusR - Hessin Lilli (125 cm)
9 350 Koskenranta-Aalto Ulla/Aalto Markku HusR - Kaskenpään Andromeda 953 SH & Symphatil Iceman
10 383 Sinda Heidi/Vaskela Annemari , UrHu - Minimuusa (138 cm)
11 472 Pusa Pekka/Hyvönen Kaija , TRS - Vinha-Liinu (125 cm)
12 494 Kalalahti Leena/ , LoimURa - Pikku-Uno
13 471 Visakoivu Kirsi/Vorne Tiiu UrHu - Vahto (125 cm)
14 425 Järvinen Talvikki/Camilla Christiansen K-HR - Linde Boy (125 cm)
15 463 Tauriainen Jarmo/ , HusR - Yk Dark Pierro (125 cm)

Luokka 4 Alueluokka, Vaativa (+25 cm) (5€+5€+2€) (esinepalkinnot) n. 12.20
arviointi 960 § KAKSIOSAINEN KILPAILU

1 425 Järvinen Talvikki/Camilla Christiansen K-HR - Linde Boy (125 cm)
2 494 Kalalahti Leena/ , LoimURa - Pikku-Uno
3 463 Tauriainen Jarmo/ , HusR - Yk Dark Pierro (125 cm)
4 383 Sinda Heidi/Vaskela Annemari , UrHu - Minimuusa (138 cm)
5 358 Friis Anne/Rantanen Antzu UrHu - Friisin Paletti (140 cm)
6 371 Sorjonen Pinja, HusR - Ruskelan Peppi P 893 SH
7 471 Visakoivu Kirsi/Vorne Tiiu UrHu - Vahto (125 cm)
8 485 Pusa Pekka/Hyvönen Kaija , TRS - Vinha-Liinu (125 cm)
9 350 Koskenranta-Aalto Ulla/Aalto Markku HusR - Kaskenpään Andromeda 953 SH & Symphatil Iceman
10 369 Vähä-Erkkilä Lauri, HusR - Hessin Lilli (125 cm)
11 472 Järvinen Talvikki/Camilla Christiansen K-HR - de Grapjas (125 cm)
12 503 Tauriainen Jarmo/ , HusR - Dark Ulkje (125 cm)
13 464 Sinda Heidi/ , UrHu - Hessin Jeviiri (125 cm)
14 493 Kalalahti Hannu/ , LoimURa - Werttiina

P.S. Kilpailun jälkeen
Harjoitus 1 Nuorten hevosten tarkkuusajo 2008-2006 syntyneet, taluttaja sallittu
n. 14

1. Hessin Nöpi -08 Heidi Sinda
2. Hiiden Julianna -07 Jenna Helminen
3. Laura Kallioinen - Manuel Halerolls (synt. 2007)
4. Hessin Myytti -07 - Heidi Sinda (140 cm)
5. Hessin Nyytti -08- Mari Alitalo
6. Tuija Sorjonen - Meadowland's Madcap 107 cm (shetlanninponitamma, synt.2007)
7. Hessin Myrsky -07- Ella Numminen
8. Waldemar Savikko -08 Heidi Sinda
9. Kaisa Jussila - Manuel Halerolls
10. Päivi Valtonen - Ekslätts Pure Poison (synt. 2006)
11. Hiiden Linkman -08 Heidi Sinda\\
12. Junibackens Fi-07 Vivian Roine 118 cm
13. Hessin Nitro -08 Jenna Helminen
14. Hessin Muusa -07 Heidi Sinda

Harjoitus 2 Nuorten hevosten ohjasajo
a) 2009-2008 syntyneet, taluttaja sallittu
Ritarin Varjo -09 Alitalo Mari
-Musta Sumu
-Valtti Puistotäti -09 Heidi Sinda /Lea Karjomaa
b) 2007 ja aikasemmin syntyneet**

kilpailut/2010/ll0310.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)